NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA 
Co zrobić jeżeli nie mam komputera i mam ograniczony dostęp do internetu?
Odp: W uzasadnionych przypadkach potwierdzonych przez rodzica/opiekuna np. brak komputera, brak dostępu do internetu - Don't panic - zadane prace wykonaj po prostu w zeszycie lub na oddzielnych dla każdego przedmiotu kartkach papieru.

Co zrobić jeżeli nie mam odpowiednich programów?
Odp: Prace pisemne możesz wykonać w dowolnym edytorze tekstu WordPad (każdy Windows to ma), Word a nawet w Notatniku. W przeglądarce Google Chrome możesz zainstalować rozszerzenie Worda i korzystać z niego bezpłatnie online: https://chrome.google.com/webstore/detail/word-online/fiombgjlkfpdpkbhfioofeeinbehmajg?hl=pl
Możesz też skorzystać z bezpłatnych programów np. OpenOffice dostępny tu: https://www.openoffice.org/pl/ lub LibreOffice dostępny tu: https://pl.libreoffice.org/pobieranie/stabilna/ lub Ashampoo Office 2010, Ashampoo Office Free 12, Office Sway, OnlyOffice Desktop Editors, Polaris Office i wielu, wielu innych.

Wyjaśnienie dot. pracy z TECHNIKI dla klasy VI:
Odp: Trzeba po prostu narysować plan swojego mieszkania (na kartce lub w zeszycie) na rysunku wpisać wymiary (długość, szerokość) zaznaczyć na rysunku gdzie znajdują się drzwi i okna - i to wszystko ( można też wpisać powierzchnię pomieszczeń - mnożąc ich długość X szerokość).
W części drugiej należy opisać tkaniny tu jest przykład:  https://www.ultramaszyna.com/blog/-/b/wpis/rodzaje-tkanin-wiedza-w-pigulce
Ta część może być wykonana na kartce lub w komputerze (w zależności od Waszych możliwości)

Do kiedy mają być te prace wykonane?
Odp: Do końca przyszłego tygodnia tj. do 29 marca 2020

Podpisujcie swoje prace!!!
Prace, które wysyłacie do Waszych nauczycieli podpisujcie imieniem i nazwiskiem (pracę widzi tylko nauczyciel, do którego ją wysyłacie - więc jest to zgodne z RODO). Jeżeli wysyłacie z jakiś dziwnych i tylko wam znanych adresów np. niezapominajka32789@gmail.com. to nawet święty turecki nie odszyfruje nadawcy takiego maila!

Co zrobić jeżeli nie mam podręczników?
Odp: Wydawnictwo Nowa era udostępniło na stronie https://www.nowaera.pl/naukazdalna możliwość bezpłatnego korzystania z podręczników online. Na tej stronie należy się zarejestrować https://moja.nowaera.pl/zaloz-konto/ I DO DZIEŁA!!!

Co zrobić jeżeli nie mam ćwiczeń z chemii?
Pan J. Wieliczko wyjaśnia - wszędzie tam gdzie w zadaniu mowa o ćwiczeniach, chodzi o ćwiczenia z PODRĘCZNIKA znajdujące się na końcu każdego rozdziału