ETAP I
Szkolenie podstawowe I etap + H - Jak sama nazwa wskazuje szkolenie podstawowe obejmuje swym zakresem zapoznanie się z budową paralotni, opanowanie umiejętności samodzielnego przygotowania i kontroli sprzętu przed lotem, start klasyczny, zmianę prędkości lotu, wykonywanie zakrętów (płaskich, głębokich-ciasnych), planowanie lotu oraz bezpieczne lądowanie. "H" to uprawnienie dodatkowe pozwalające na loty za wyciągarką ( na nizinach inaczej się nie da :-)). Szkolenie zakończone jest egzaminem i wydaniem zaświadczenia.
ETAP II
Szkolenie etap I to trening umiejętności pilotażowych. Podczas II etapu szkolenia pilot doskonali start klasyczny oraz uczy się startu odwróconego (alpejką), opanowuje wszystkie elementy związane z zakrętami, krążeniem, pilotażem aktywnym (w lotach termicznych), stosuje co najmniej jedną metodę wytracania wysokości oraz uczy się lądowania w ograniczonym obszarze. Szkolenie zakończone jest egzaminem i wydaniem zaświadczenia. Ukończenie II etapu pozwala na przystąpienie do egzaminu na Świadectwo Kwalifikacji Pilota Paralotni.
ETAP III
Szkolenie etap III - w odróżnieniu od latania nizinnego (po płaskim), latanie w górach stawia nowe wyzwania. Latanie na tzw. żaglu, termika, planowanie przelotu to niezbędne umiejętności do latania w terenie górskim, których nauczysz się z nami.
PPG
Szkolenie PPG loty na paralotniach z napędem - celem szkolenia jest opanowanie wszystkich elementów związanych ze startem, lotem, lądowaniem oraz lotami nawigacyjnymi, obsługą sprzętu, procedurą bezpieczeństwa.
CP
Szkolenie CP loty z pasażerem - celem szkolenia jest zapoznanie się ze specyfiką lotów z pasażerem, opanowanie wszystkich elementów związanych ze startem i lądowanie z pasażerem.
PPGG
Szkolenie PPGG loty na motoparalotniach - celem szkolenia jest opanowanie wszystkich elementów związanych ze startem, lotem, lądowaniem, lotami nawigacyjnymi, przygotowaniem motoparalotni do lotu, obsługą sprzętu, sytuacjami niebezpiecznymi.